Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Pointa N: Citelná ztráta pro Rusy. A Piráti hlásí převahu žen

A-50. Foto: Wikipedie / CC
A-50. Foto: Wikipedie / CC

Ukrajinci oznámili důležitou zprávu. Rusové přišli o klíčový letoun se vzácným radarem, který dohlédne přes dvě stě kilometrů daleko, a v době války je proto nenahraditelný. I česká politika ale může slavit jedno malé vítězství – převahu žen ve vedení první vládní strany.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Dnešní dění pro vás vybrali a okomentovali Markéta Boubínová, Jan Wirnitzer a Prokop Vodrážka.

O jeden vzácný radar míň

Ukrajinci ohlásili zničení vzácného ruského letadla A-50, stroje vybaveného velkým radarem ke sledování vzdálených cílů. Ukrajinská zpráva sice ještě neznamená úplnou jistotu, nicméně i ruští vojenští blogeři ztrátu letadla potvrzují. Lze přitom vycházet i ze zkušenosti, že Ukrajinci si v oficiálním informování o tak velkých úlovcích dávají záležet, aby si byli jistí.

Nejedná se přitom o jen tak ledajaký stroj. Pro ruské letectvo by šlo vůbec o největší jednorázovou ztrátu v této válce. Důležitost čtyřmotorového letadla se vzletovou hmotností bezmála 200 tun spočívá v tom, že

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Názor

Pointa N

Komentáře

V tomto okamžiku nejčtenější