Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Prezidentovi poradci mají nyní dva šéfy. Popisujeme, jak na Hradě funguje nový systém

Setkání prezidenta Petra Pavla se skupinou poradců k zahraniční politice v květnu 2023. Foto: Tomáš Fongus, Kancelář prezidenta republiky
Setkání prezidenta Petra Pavla se skupinou poradců k zahraniční politice v květnu 2023. Foto: Tomáš Fongus, Kancelář prezidenta republiky

Poradní tým prezidenta Petra Pavla funguje v novém režimu. Od Nového roku mu už nešéfuje Tomáš Richter, který Pavlovi pomohl na Pražský hrad. Experti mají nyní dva šéfy a schází se pod jejich taktovkou. Popisujeme, co se změnilo, kdy se setkání účastní prezident a jak v týmu funguje Pavlův „přítel po boku“ Petr Kolář.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Do konce loňského roku byl vedoucím poradního týmu prezidenta Tomáš Richter, který byl klíčovou postavou ještě v Pavlově kampani. Koordinoval sponzorství a fundraising, následně sestavil tým prezidentových poradců.

Loni v září ale na Hradě došlo k personálním otřesům a postupně odešlo několik Pavlových klíčových lidí spjatých rovněž ještě s kampaní. I Richter tehdy potvrdil, že se na podzim jeho mise na Hradě „naplní“. Smlouva mu skončila 31. prosince.

Prezidentská kancelář následně oznámila změny ve vedení hradních expertů. „Od 1. ledna 2024 budou poradci prezidenta pracovat na základě nových smluvních vztahů,“ napsal tiskový odbor.

Experti v oblasti domácí politiky už nemají vyčleněného šéfa, nýbrž jsou nově podřízeni přímo

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Petr Pavel

Česko

V tomto okamžiku nejčtenější