Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Bitcoin vstoupil do oficiálního světa financí, někteří si od toho slibují růst investic i jeho ceny

Schválení bitcoinových fondů s cenou nejznámější kryptoměny zahýbalo jen krátce. Foto: Adobe Stock
Schválení bitcoinových fondů s cenou nejznámější kryptoměny zahýbalo jen krátce. Foto: Adobe Stock

Americký regulátor schválil zřízení prvních ETF fondů na bitcoin. To by mělo otevřít příležitosti i pro další investory, kteří v jeho růst věří.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Trh s kryptoaktivy se rozšířil pro masy investorů. Američtí regulátoři totiž souhlasili se zřízením prvních ETF (burzovně obchodovaných) fondů, které investují přímo do bitcoinu. Zjednoduší to život investorům, kteří by si chtěli vsadit na další růst ceny nejznámější kryptoměny.

Komise pro cenné papíry známá pod anglickou zkratkou SEC ve středu dovolila, aby se s fondy zřízených několika společnostmi včetně investičních gigantů jako BlackRock či Fidelity mohlo již druhý den začít obchodovat. Regulátoři kapitulovali po více než deseti letech od první podobné žádosti. Mezitím povolení odmítali s tím, že obchodování s kryptoměnami podléhá manipulacím, připomíná agentura Bloomberg.

Existence tradičního nástroje umožňujícího investice do bitcoinu zásadně

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Trhy

Ekonomika

V tomto okamžiku nejčtenější