Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Vondráček chtěl z nového zákona o zbraních vypustit hlavní zpřísnění. Možná to vezmu zpět, říká

Místopředseda ANO Radek Vondráček. Foto: Gabriel Kuchta, Deník N
Místopředseda ANO Radek Vondráček. Foto: Gabriel Kuchta, Deník N

Nový zákon o zbraních čeká závěrečné čtení ve Sněmovně. Hlasovat se bude také o několika pozměňovacích návrzích. Místopředseda hnutí ANO Radek Vondráček ještě před útokem na filozofické fakultě navrhl ze zákona vypustit jednu z hlavních změn. Policii by dala nově možnost preventivně zabavit zbraně držitelům, kteří mohou představovat ohrožení. Vondráček Deníku N řekl, že uvažuje o stažení svého návrhu.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Je to jedna z klíčových změn, které přinese nový zákon o zbraních a střelivu. Policie by měla mít podle chystané novely možnost zabavit zbraně, střelivo a zbrojní průkaz lidem, kteří představují, dle formulace v předloze, „vážné nebezpečí pro vnitřní pořádek nebo bezpečnost“.

„Jde o velmi podstatnou část zákona. Nově by umožňovala eliminovat riziko u lidí, kteří jsou například prokazatelně spojeni s 

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Útok na Filozofické fakultě UK

Česko

V tomto okamžiku nejčtenější