Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Expertka na milostné vztahy radí, jak lépe pečovat také o naše přátelství

Esther Perel mluví devíti jazyky, terapie vede v sedmi z nich. Foto: ČTK / AP / Amy Harris
Esther Perel mluví devíti jazyky, terapie vede v sedmi z nich. Foto: ČTK / AP / Amy Harris

Terapeutka Esther Perel se dlouho soustředila hlavně na téma partnerských vztahů, nyní ale obrací pozornost také k těm přátelským. Jak pečovat o vztahy s našimi blízkými? A co je ten nejvelkorysejší dar, který můžeme druhým věnovat?

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

O Esther Perel lze nepochybně uvažovat jako o jedné z nejslavnějších psychoterapeutek na světě. Během svých veřejných vystoupení se už řadu let soustředí primárně na partnerství, sex a erotiku – právě o těchto tématech psala ve své první knize, která se stala mezinárodním bestsellerem přeloženým do 24 jazyků, mluvila o nich ve dvou TEDx přednáškách, které mají na YouTube dohromady více než 20 milionů zhlédnutí, a věnuje se jim také ve svém podcastu.

Teď v nové epizodě amerického podcastu Ten Percent Happier svoji pozornost obrací poněkud jiným směrem. Od partnerských vztahů přechází k těm přátelským a odpovídá na otázky: Jak si blízké vztahy vytvářet? Co ona osobně považuje ve svém životě za nezbytné? A co je jedna věc, kterou může udělat každý z nás pro to, aby se ve svých vztazích a životě cítil lépe?

Stálost objektu

Perel v podcastu vystoupila na začátku roku v rámci série s názvem Non-negotiables. Moderátor Dan Harris v ní zpovídá několik slavných osobností z různých oblastí veřejného života a každé z nich se mimo jiné ptá i na jednu společnou otázku: O čem podle nich nelze v dennodenním životě vyjednávat – tedy jaké věci se snaží dodržovat, ať se děje cokoliv?

„Pro mě je to kombinace toho, že

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Rodina a vztahy

Kontext N, Rodina, vztahy a zdraví

V tomto okamžiku nejčtenější