Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Írán vyslal na Izrael drony, jde podle něj o odvetu

Kobza se omluvil za slova o střelci z fakulty. Univerzita řeší trestní oznámení, ptát se chtějí i poslanci

Poslanec hnutí SPD Tomia Okamury Jiří Kobza. Foto: Ludvík Hradilek, Deník N
Poslanec hnutí SPD Tomia Okamury Jiří Kobza. Foto: Ludvík Hradilek, Deník N

Hned na dvou místech by měl poslanec SPD Jiří Kobza vysvětlovat své výroky ohledně střelby na filozofické fakultě v Praze. Jednak na policii, kam chce Univerzita Karlova podat trestní oznámení, a pravděpodobně i v Parlamentu. Někteří poslanci mandátového a imunitního výboru zvažují, že budou chtít věc projednat na dalším zasedání.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Ačkoli poslanec SPD Kobza své výroky ohledně střelce na filozofické fakultě ze svého facebookového profilu smazal a v úterý odpoledne se za ně omluvil, neznamená to, že se vyhne možným důsledkům, které jeho příspěvek vyvolal.

Univerzita Karlova podle České televize oznámila, že na poslance kvůli jeho slovům podá trestní oznámení. Kobzovými výroky se podle zjištění Deníku N chce zabývat i 

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Sněmovna

Tomio Okamura a SPD

Útok na Filozofické fakultě UK

Česko

V tomto okamžiku nejčtenější