Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

„Musí to být nekonfliktní, veselé, trochu blbé, aby se diváci po ránu cítili chytře.“ Seriál Dobré ráno, Brno! se vrací

Sestava hrdinů seriálu Dobré ráno, Brno! Foto: Česká televize
Sestava hrdinů seriálu Dobré ráno, Brno! Foto: Česká televize

Rok po první řadě se na obrazovky České televize vrací seriál Dobré ráno, Brno! V plné síle. Jeden z mála českých satirických počinů současnosti vrací do veřejného prostoru i zásadní otázku: Proč odsud satira téměř vymizela?

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

„Nakoupili jsme piko a Božka si to chtěla střelit rovnou tam, protože pak chtěla vyzvednout děti od svýho ex,“ osvětluje složitou rodinnou situaci mladík Majkl na terapii v úvodním dílu nové série Dobré ráno, Brno!

Zařazení bizarní nesouvisející scény do seriálu z televizního prostředí ozřejmí až přítomnost jedné z přísedících. V kroužku zkrachovalců tu sedí i moderátorka Radka (Zuzana Zlatohlávková), která se nyní kaje za to, že se první sérií prošňupala na odvykací terapii.

Režisér Mirek Kurš (Jan Kolařík) zase na konci loni uvedené první řady spadl z okna a nyní na nemocničním lůžku „vegetuje“, jak to nazve jeho dcera Johana, nově zaměstnaná ve studiu Brno ve třetím, tedy ředitelském patře.

A sestava vyhořelých existencí z periférie veřejnoprávní i společenské se zatím chystá na novou výzvu – návrat vysílání Dobrého rána právě do Brna. Jenže jak začít vysílat bez režiséra, když Mirek se pořád ne a ne probudit? A nepomohl by

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Brno

Seriály

Televize

Kultura

V tomto okamžiku nejčtenější