Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Vydavatel dostal podmínku za výhrůžky politikům a novinářům. Čeká na další rozsudek za rasistický článek

Reprodukce: X Radka Veličky
Reprodukce: X Radka Veličky

Někdejší vydavatel extremistického webu Vlastenecké noviny Radek Velička dostal v prosinci podmínečný trest za vyhrožování politikům a novinářům. Na případ upozornil Deník N. Velička přitom už dostal jednu podmínku za dřívější rasistický článek, tento verdikt ale ještě není pravomocný a soud definitivně rozhodne v březnu.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Radek Velička je na dezinformační scéně známý především rasistickými a extremistickými texty, které roky zveřejňoval na webu Vlastenecké noviny. Ten dnes už není dostupný.

Týden před Vánoci jej však potrestal Obvodní soud pro Prahu 4 za výhrůžky publikované na sociální síti X. Jak minulý rok upozornil Deník N, Velička přidal přes padesát osob či institucí na seznam, který nazval „Seznam osob k totálnímu vyřešení po revoluci“. Zařadil na něj i některé novináře týdeníku Respekt, webu Seznam Zprávy či Deníku N včetně autora tohoto textu.

„Jednal s cílem těmto osobám vyhrožovat usmrcením, k němuž by mělo dojít po

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Dezinformace

Rasismus a xenofobie

Česko

V tomto okamžiku nejčtenější