Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Clinton, princ Andrew i Stephen Hawking. Odtajněné soudní dokumenty z Epsteinovy kauzy zmiňují 70 jmen

Bývalý americký prezident Bill Clinton. Foto: Hayden Schiff, Wikimedia Commons
Bývalý americký prezident Bill Clinton. Foto: Hayden Schiff, Wikimedia Commons

„Clinton je má rád mladé.“ Soud zveřejnil výpovědi žen, které v mládí bohatým a vlivným mužům dohazoval odsouzený – a už nežijící – sexuální predátor Jeffrey Epstein.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Doteď byli známí pouze pod chráněnými označeními John Doe nebo Jane Doe. Nyní se veřejnost konečně dozvěděla, kdo přesně se za nimi skrývá.

Identita údajných klientů a spolupracovníků usvědčeného sexuálního predátora Jeffreyho Epsteina byla po čtyřech letech od jeho smrti odtajněna soudem. Je ale důležité dodat, že to nemusí automaticky znamenat, že se všichni jmenovaní dopustili nezákonného nebo nemorálního jednání.

Zveřejnění jmen nařídila federální soudkyně v New Yorku. Rozhodla odtajnit na 900 stránek výpovědí účastníků soudu s Ghislaine Maxwell, Epsteinovou partnerkou a jeho hlavní kuplířkou, která si za dohazování mladistvých žen Epsteinovi na sex odpykává dvacetileté vězení.

Jde o zhruba dvě stě lidí, kteří se měli pohybovat v Epsteinově blízkosti, létali jeho letadlem, navštěvovali jeho ostrov, ranč, případně manhattanský dům nebo od něj dostávali k sexuálním službám mladé a nezletilé dívky.

Mezi nejslavnějšími jmény jsou

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

USA

Svět

V tomto okamžiku nejčtenější