Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

„Na devadesát procent to není jeho.“ Policie opouští verzi, že by údajný telegramový účet vraha z fakulty byl pravý

Foto: Ludvík Hradilek, Deník N
Foto: Ludvík Hradilek, Deník N

Policie se přiklání k závěru, že telegramový účet, o kterém sama informovala po útoku na pražské filozofické fakultě, nemá s pachatelem nic společného. Vyšetřovatelé čekají na informace, které si vyžádali od správce sociální sítě, ten ale v podobných případech komunikuje s policejními orgány sporadicky.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Policie vyhodnocuje sesbírané důkazy ohledně pravosti účtu na Telegramu, který měl podle původního vyjádření policejního prezidenta Martina Vondráška patřit pachateli útoku. Zřejmě mu ale nepatřil, jak Deníku N potvrdily čtyři zdroje blízké vyšetřování.

„Vypadá to, že se nejedná o jeho telegramový účet. Sesbírané informace k tomu směřují, je to nyní nejpravděpodobnější verze, definitivní verdikt ale zazní až po konci prověřování,“ řekl Deníku N jeden ze zdrojů.

„Na devadesát procent to jeho není, prověřovali jsme, co

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Útok na Filozofické fakultě UK

Česko

V tomto okamžiku nejčtenější