Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Děcka/práce: Jak mít v novém roce zdravější děti? Ptali jsme se imunoložky. A příběh jednoho neobyčejného těhotenství

Foto: Adobe Stock
Foto: Adobe Stock

Newsletter Evy Mošpanové Děcka/práce je o rodině a chcete ho číst, když si od té své potřebujete oddechnout. V tomto vydání jsme s odbornicí na imunologii mluvili o tom, jak pomoci obranyschopnosti nejmenších a kdy už je nemocí moc. Podíváme se na těhotenství, při kterém dítě nebylo v děloze. A také na to, co o české politice vypovídá skokové zvýšení rodičovského příspěvku.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Proč je vaše dítě pořád nemocné a jak mu pomoci?

Týdny před svátky přinesly první větší vlnu „školkových“ nemocí a do jara nás jich nepochybně ještě několik čeká. Pro rodiče to znamená přechod do pohotovostního stavu čajů, paralenů, vývarů a teploměrů.

Zeptali jsme se proto imunoložky Andrey Poloučkové, která kromě své soukromé ambulance působí také v Ústavu imunologie ve Fakultní nemocnici Motol, jak urychlit léčbu, co má smysl užívat a jak poznat, že má dítě s imunitou problém.

Co se dá teď v počínající sezoně respiračních nemocí udělat pro dětskou imunitu – mají smysl například doplňky jako jsou imunoglukany?

Nejlepší pro správný vývoj imunity je

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Děcka/práce

Rodina a vztahy

Rodina, vztahy a zdraví

V tomto okamžiku nejčtenější