Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Proč v ruské televizi na silvestra neuvidíte hvězdy tamního popu? Mohou za to obnažená ňadra a genitál v ponožce

Anastázija Ivlejeva (1991), ruská blogerka a moderátorka, příležitostná herečka a zpěvačka. Foto: CC BY-SA 4.0 DEED
Anastázija Ivlejeva (1991), ruská blogerka a moderátorka, příležitostná herečka a zpěvačka. Foto: CC BY-SA 4.0 DEED

Byl to večírek, jakých Moskva zažila bezpočet. Pilo se na něm, zpívalo, hulákalo, tančilo a svlékalo vše, co se ještě svléknout dalo. Nic mimořádného. Problém nastal ve chvíli, kdy se z dekadentní pijatiky stala politická kauza a z obnažených ňader zrada těch hodnot, za které Rusko bojuje se zkaženým Západem. O trablech národa s rušením účasti popových hvězd v silvestrovských pořadech ani nemluvě.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Kdo se nezúčastnil této moskevské taškařice, jako by nebyl. V noci na 21. prosince se v moskevském klubu Mutabor konal „Skoro nahý večírek“.

Ruský „mejdan roku“ svolala Anastázija Ivlejeva, v našich zeměpisných šířkách celkem neznámá postava, v Rusku hvězda internetu i televizní obrazovky, blogerka, moderátorka, herečka a estrádní umělkyně. Jestliže zahraniční média vůbec zaznamenala její existenci, pak to bylo v roce 2017, kdy se vydala na Rusy okupovaný Krym a Ukrajinci jí za to zakázali vstup do země.

Pět let nato ale překvapila. 2. března roku 2022, týden po vpádu Ruska na ukrajinské území,

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Hudba

Rusko

Kultura, Svět

V tomto okamžiku nejčtenější