Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Apokryf z apokalyptické literatury dnešních dnů a jak s ním naložit

Můžeš rozpoznávat pravdu od lži, dobro od zla… Ilustrační foto: Adobe Stock
Můžeš rozpoznávat pravdu od lži, dobro od zla… Ilustrační foto: Adobe Stock

Glosa Jana Šikla: „Neuveď nás v pokušení, ale zbav nás od zlého, ode všeho zlého, Pane.“ Nezdá se vám, že se nám tato část modlitby Páně nějak zadrhla? Asi ji budeme muset, krom naděje, kterou máme „na nebesích“, vzít více do rukou, mysli, srdce, modlitby a odpovědnosti. Do celého člověka. Jinak si její utržené části, ke kterým se nechceme znát, vyšlápnou na pravdu s krátkýma nohama a budou chodit mezi námi ve všech svých podobách jako v průvodu masopustních masek.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Jako bychom četli nově nalezený apokryf z apokalyptické literatury:

„Již přichází středověká hrůza z moru, kdy nás v hlavních zprávách učí ministr zdravotnictví, jak si správně mýt ruce, přijíždějí alegorické vozy s nastoupenou vládou v rouškách na mramorových schodech ministerstva, jak při inscenaci Bílé nemoci, s prohlášením k národu o covidu.

A tu již je mocnář veliké země s prohlášením, že sousední národ, který se rozhodl jít svojí cestou, vlastně neexistuje a nikdy nebyl. Je jen nárazníkovou zónou, sférou vlivu a teritoriálním zájmem, a tak válka není válka. Až na bolest, utrpení a smrt.

Pak jde lež. Jak si vykračuje ‚v oděždě‘ jedinečné snůšky polopravd a dezinformací současného babylonu! Přichází s aktualizovaným úkolem pro 21. století : Jak

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Glosa

Komentáře

V tomto okamžiku nejčtenější