Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Hlavně ten humor. Tedy tumor. České televize míří do roku 2024, čím chtějí zaujmout?

Smysl pro tumor, hlavní hrdina zcela vlevo. Foto: Pavla Černá
Smysl pro tumor, hlavní hrdina zcela vlevo. Foto: Pavla Černá

Leden a září jsou hlavními obdobími pro televizní restarty. Na začátku každého kalendářního i školního roku vrhají české televize k divákům obří množství novinek, aby tak podchytily co nejvíce diváckých skupin. Nejinak tomu bude i letos v lednu – ale lze v programech českých televizí opravdu najít něco nového?

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Humor a krimi. Případně humorná krimi. To jsou tradiční opory programu českých televizí a bude to tak i v roce 2024. Jen těch novinek tu vlastně není tolik. Televize šetří, kde se dá, chtějí udržet stávající, jakkoliv stárnoucí publikum a zároveň oslovit i nové divácké skupiny, což také není zadarmo. A sází se především na jistotu, experimenty mají šanci leda tak na televizních online platformách.

Výsledkem je programová skladba, jejíž oporou jsou především pokračování už zavedených seriálů, tedy veřejnoprávních Stínů v mlze či Dobrého rána, Brno! či nováckých Specialistů, Odznaku Vysočina, Zlaté labutě či Jedné rodiny a primáckého hitu Zoo.

Přesto se tu najde i pár novinek. Nova a Prima svedou v roce 2024 poněkud bizarní seriálový boj na

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

live!

Kultura

V tomto okamžiku nejčtenější