Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

„Nepředstavitelných 21 minut.“ Policie popsala, jak probíhal zásah proti střelci na fakultě

Zůstává otázka, proč si policie nepropojila jméno vraha s prověřovanými osobami k vraždě v Klánovicích. Foto: Gabriel Kuchta, Deník N
Zůstává otázka, proč si policie nepropojila jméno vraha s prověřovanými osobami k vraždě v Klánovicích. Foto: Gabriel Kuchta, Deník N

Policie na dnešní tiskové konferenci popsala okolnosti včerejší tragické střelby na Filozofické fakultě v Praze, která si vyžádala 14 obětí, 25 lidí je zraněných. Všechny oběti se policii podařilo identifikovat.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Na začátku tiskové konference zástupci policie pustili několikaminutové video ze zásahu na fakultě. Střelba podle nich začala krátce před 15. hodinou, první policejní hlídky byly na místě během pěti minut.

Podle policie je taktika proti podobnému útočníkovi nastavena tak, že policisté se musí dostat co nejrychleji do kontaktu s pachatelem, aby zabránili nebezpečí pro civilisty.

Policii komplikovalo zásah, jak zaznělo na tiskové konferenci, několik věcí. Jednak

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Útok na Filozofické fakultě UK

Česko

V tomto okamžiku nejčtenější