Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

„Schovávali jsme se mezi knihami a postupně se přesouvali níž.“ Studenti a vyučující líčí minuty, které rozhodovaly o životě a smrti

Maxim a Filip poté, co je policie propustila z Rudolfina. Foto: Prokop Vodrážka, Deník N
Maxim a Filip poté, co je policie propustila z Rudolfina. Foto: Prokop Vodrážka, Deník N

Deník N během tragického útoku na Filozofické fakultě a po něm mluvil se studenty a jedním z učitelů, kteří se před vrahem ukryli. Některé první zvuky výstřelů zastihly ve výtahu, jiné v knihovně nebo při výuce. Někteří studenti paradoxně do hlavní budovy fakulty přišli, protože je do budovy v Celetné nepustila policie, která zasahovala nejprve tam.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

„Střelba byla to poslední, co jsem čekal,“ říká učitel David Vichnar z katedry anglistiky, který dnes na pražskou filozofickou fakultu přijel, přestože neměl přednášku. Rány uslyšel, když byl ve výtahu, ale nenapadlo ho, že jde o výstřely.

„Když jsem přijel do druhého patra, zhasla světa a vypnul se proud. Dveře se otevřely a potom zase zavřely,“ líčí.

Začal bouchat na dveře, aby ho někdo dostal ven. „Po patnácti minutách jsem začal slyšet křik a hlasy a bylo mi jasné, že se něco děje,“ vypráví Vichnar. Dveře výtahu se

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Útok na Filozofické fakultě UK

Česko

V tomto okamžiku nejčtenější