Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Zamknout vlkům hubu, oplatky pomazat česnekem, stromy chlebem: jak si vánočními zvyky zajistit štěstí po celý rok

Co asi rodině uvaří na Vánoce? Foto: Artvee
Co asi rodině uvaří na Vánoce? Foto: Artvee

Co s drobky od štědrovečerní hostiny, proč by v ní neměl chybět česnek, hrách a houby a co vám přinese sběr patiček z vánočky? Poznejte kulinární vánoční zvyky z českých a moravských regionů.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Co nesmí chybět na vánočním stole? Naši předkové v tom měli jasno. Většina ingrediencí jejich slavnostní tabule měla rituální význam daný podivuhodnou směsicí křesťanských a pohanských zvyků. Obojí se na talířích prababiček a pradědečků prolínalo s půvabně naivní přirozeností.

Pěkně je to vidět u pečení chleba na svátky. Ten se v řadě domácností zadělával s trochou svěcené vody a rukama od těsta se třely kmeny ovocných stromů u domu, aby v následujícím roce hojně rodily.

Na Valašsku byla tato tradice spojena s výjevem doslova divadelním. Ke stromu, který dával málo ovoce, přišli muži se sekerami a předstírali, že jej setnou. V tu chvíli vyběhla hospodyně s rukama od

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Jídlo a gastronomie

Vánoce

Rodina, vztahy a zdraví

V tomto okamžiku nejčtenější