Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Čím zklamal Pavel? A jak skončí válka na Ukrajině? Koubský, Procházková, Wirnitzer, Mošpanová a Zajíček odpovídají

„Prezident by mě potěšil, kdyby poněkud zprůhlednil své vztahy s různými přáteli po boku a viditelně předvedl, že není jejich nástrojem,“ odpovídá v anketě Petr Koubský.
„Prezident by mě potěšil, kdyby poněkud zprůhlednil své vztahy s různými přáteli po boku a viditelně předvedl, že není jejich nástrojem,“ odpovídá v anketě Petr Koubský.

Rok 2023 začal v Česku prezidentskými volbami a skončil protivládními protesty. V našem bezprostředním okolí pokračovala ruská válka proti Ukrajině a konala se dvě klíčová hlasování pro region střední Evropy. Uplynulý rok v anketě bilancují redakční osobnosti Deníku N.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

V anketě odpovídají Petr Koubský, Petra Procházková, Jan Wirnitzer, Eva Mošpanová a Filip Zajíček.

Všichni dostali stejnou sadu pěti otázek:

  1. Čím vás Petr Pavel zklamal při výkonu funkce prezidenta?
  2. Co je největší problém Fialovy vlády?
  3. Co dobrého a co špatného jste se letos dozvěděl/a o české společnosti?
  4. Jaké poučení pro vás nesou volby na Slovensku a v Polsku?
  5. Jak letošní vývoj ve válce Ruska proti Ukrajině změnil váš názor na to, jak tento konflikt může skončit?

Petr Koubský, editor vědecké rubriky

Čím vás Petr Pavel zklamal při výkonu funkce prezidenta?
Nevkládal jsem do prezidenta Pavla tolik očekávání, aby mě mohl významněji zklamat. Vystupuje důstojně, v zahraničí mluví dobrou angličtinou a ctí meze svých pravomocí, což je víc, než se dá říci vlastně o kterémkoli z jeho předchůdců. Potěšil by mě, kdyby poněkud zprůhlednil své vztahy s různými přáteli po boku a viditelně předvedl, že není jejich nástrojem, což bohužel nečekám. A ještě méně čekám, že by se odhodlal k 

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Deník N

Komentáře

V tomto okamžiku nejčtenější