Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

K divákům míří film o Čaputové i o Milionu chvilek. A také celovečerní Bob a Bobek

Z filmu Amerikánka. Foto: Move It On
Z filmu Amerikánka. Foto: Move It On

K dokončení spěje šest nových českých a slovenských filmů, které teď budou v rámci workshopu Move It On vymýšlet nejlepší strategii svého uvedení do kin. Je mezi nimi i časosběrný snímek o slovenské prezidentce či o českém politickém hnutí Milion chvilek.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Tvůrci zmíněných filmů jsou účastníky workshopu Move It On, který pořádá česká platforma dok.incubator. V rámci třetího ročníku workshopu tvůrčí týmy připraví marketingovou a komunikační strategii uvedení svého filmu v kinech.

Příští rok v květnu tak i s pomocí workshopu do kin vstoupí dlouho připravovaná Amerikánka Viktora Tauše, která už našla odezvu prostřednictvím podzimní premiéry souvisejícího divadelního představení Snowflakes.

K divákům se chystají také dva dokumenty na politické téma. Režisérka Amálie Kovářová připravuje snímek Milion chvilek o stejnojmenném politickém hnutí, Slovák Marek Šulík pak film Prezidentka, který časosběrně

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

live!

Kultura

V tomto okamžiku nejčtenější