Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Zatýkání napříč Evropou v souvislosti s Hamásem. Muži prý chystali útoky, nebezpečí trvá

Policie v Evropě je kvůli vyššímu nebezpečí teroristických útoku v EU ve zvýšené pohotovosti. Ilustrační foto: Gabriel Kuchta, Deník N
Policie v Evropě je kvůli vyššímu nebezpečí teroristických útoku v EU ve zvýšené pohotovosti. Ilustrační foto: Gabriel Kuchta, Deník N

Německá, nizozemská a dánská policie zadržely jen včera osm lidí podezřelých z plánování útoků na Židy v Evropě. Někteří z nich mají údajně blízké vazby na Hamás. Vyšetřovatelé v celé EU jsou v souvislosti s konfliktem na Blízkém východě a se svátky ve zvýšené pohotovosti. Přinášíme podrobnosti.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Němečtí státní zástupci včera oznámili zadržení čtveřice údajných členů palestinské teroristické organizace Hamás. Zásahy se uskutečnily v Berlíně a v Nizozemsku. Muži údajně plánovali útoky na židovské instituce v Evropě, konkrétně se měli za tímto účelem pokoušet sehnat a uskladnit zbraně v Berlíně.

Další tři podezřelí s vazbami na Hamás byli zadrženi v Dánsku a další pak opět v Nizozemsku. Oznámila to dánská policie a upřesnila, že se jí podařilo předejít teroristickému útoku.

Podle dánské zpravodajské služby (PET) razie v zemi pokračují. PET také informovala, že zadržení nemají přímé vazby na výše zmíněnou čtveřici zadržených v souvislosti s Berlínem.

Co ale společného mají, je

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Evropská unie

Izrael

Krimi

Rasismus a xenofobie

Terorismus

Svět

V tomto okamžiku nejčtenější