Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Pekarová Adamová porazila Kalouska. Na eurokandidátce Spolu nebude on ani Pospíšil

Bývalý ministr financí a zakladatel TOP 09 Miroslav Kalousek se na kandidátku TOP 09 do eurovoleb nedostal. Foto: Ludvík Hradilek, Deník N
Bývalý ministr financí a zakladatel TOP 09 Miroslav Kalousek se na kandidátku TOP 09 do eurovoleb nedostal. Foto: Ludvík Hradilek, Deník N

TOP 09 vyšle do europarlamentu kromě Luďka Niedermayera na předních místech kandidátky ještě pražského poslance Ondřeje Koláře a náměstka hradecké primátorky Lukáše Řádka. Hlasováním na výkonném výboru naopak neprošli bývalí předsedové strany Miroslav Kalousek a Jiří Pospíšil, kteří se oba o kandidaturu ucházeli. Kalousek získal devět hlasů z devětatřiceti, Pospíšil čtrnáct.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Od začátku jednání výkonného výboru bylo jasné, že hlavní spor se povede o to, jestli na kandidátce bude bývalý předseda strany Miroslav Kalousek a také europoslanec Jiří Pospíšil. Nakonec oba vypadli.

„Překvapen nejsem, velké iluze jsem si nedělal. Nechtěl jsem však především zklamat důvěru 12 krajských organizací strany, které si mě na kandidátce přály a podporovaly mě,“ napsal po volbě na síť X Kalousek.

Jiří Pospíšil uvedl, že jeho snahou

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Evropská unie

Vláda Petra Fialy

Volby do Evropského parlamentu

Česko

V tomto okamžiku nejčtenější