Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Vysoká hra Jaromíra Soukupa. Zastavil lukrativní pozemky v Braníku i majetek svých dětí

Zadlužený Soukup zastavil i soukromý majetek svých dětí. Zdroj: Printscreen TV Barrandov
Zadlužený Soukup zastavil i soukromý majetek svých dětí. Zdroj: Printscreen TV Barrandov

Zadlužený mediální magnát Jaromír Soukup se ocitl na hraně nejen se svým byznysem, v ohrožení jsou i jeho soukromé nemovitosti. Většinu z nich dal totiž ve snaze odklonit tlak věřitelů do zástavy. Obchodník s pohledávkami Jan Čermák, který ovládl polovinu jeho impéria, dal nyní Soukupovi naději, že část může získat zpět – pod jednou podmínkou.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Kolotoč půjček, úvěrů a nesplácených závazků dostal Jaromíra Soukupa do situace, kdy dal nakonec všanc majetek svůj i svých dětí.

Podle zjištění Deníku N jsou zastavené tři byty, které koupil v luxusním mrakodrapu V Tower na pražském Pankráci, a to i přesto, že dva z nich patří jeho potomkům. V zástavě je i všech pět kancelářských budov v Braníku i

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Jaromír Soukup

Zákulisí moci

Česko

V tomto okamžiku nejčtenější