Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Trumpovým cílem je diktatura. Pokud vyhraje, všechno se změní

Vladimir Putin i Si Ťin-pching by Trumpovo zvolení vzali jako zelenou k uskutečnění rázných kroků ve svých plánech. Foto: Gage Skidmore
Vladimir Putin i Si Ťin-pching by Trumpovo zvolení vzali jako zelenou k uskutečnění rázných kroků ve svých plánech. Foto: Gage Skidmore

Pokud je tenhle člověk přesvědčený, že když prohraje volby, jsou automaticky zmanipulované, že soudní systém je prohnilý a zkorumpovaný a že jeho političtí nepřátelé patří do vězení, nemá smysl se tvářit, že věří v demokracii, píše Edward Luce v komentáři Financial Times.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Dnes se můžete pojistit téměř proti čemukoli, jen je prakticky nemožné pojistit se proti návratu Donalda Trumpa do Bílého domu. A američtí spojenci by se měli pojistit proti Trumpovi 2.0 ještě dnes. Za rok, kdy by se Trump mohl stát čerstvě zvoleným prezidentem, by to bylo mnohem dražší. Bohužel to nejde udělat nijak snadno či spolehlivě.

Východiskem je přijmout fakt, že

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Čína

Donald Trump

Evropská unie

NATO

Názor

Ruská válka na Ukrajině

USA

Kontext N

V tomto okamžiku nejčtenější