Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Politická Pointa N: Pekarovou Adamovou čeká nejtěžší test. Vybírá jen ze špatných možností

Miroslav Kalousek a předseda ODS Petr Fiala. Image: 669734145, License: Rights-managed, Restrictions: ‚ Model Release: no, Credit line: ČTK / Deml Ondřej
Miroslav Kalousek a předseda ODS Petr Fiala. Image: 669734145, License: Rights-managed, Restrictions: ‚ Model Release: no, Credit line: ČTK / Deml Ondřej

Vláda se v tomto týdnu dozvěděla, že v lednu opět zdraží potraviny, podařilo se jí ale zřejmě zažehnat problémy v nemocnicích. Silnější část koalice ale čekají asi těžké politické dny – zejména pak dopadnou na předsedkyni TOP 09 Markétu Pekarovou Adamovou.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Politické dění tohoto týdne shrnuje a komentuje Jan Tvrdoň.

Týden, který otřese TOP 09. A možná i Spolu

V příštím týdnu bude TOP 09 rozhodovat o tom, koho vyšle na kandidátce Spolu do eurovoleb. Ve čtvrtek se sejde bezmála čtyřicetičlenný výkonný výbor strany a bude se probírat jednotlivými nominacemi.

Taková zpráva by byla zajímavá i za běžných okolností, blíže by se jí ale věnovali pouze insideři z oblasti médií a politiky. Nyní je situace jiná. Rozhodování výkonného výboru totiž přerostlo do události, která má potenciál otřást koalicí Spolu i samotnou TOP 09.

Do hry vstoupili na jedné straně barikády dva bývalí

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Názor

Pointa N

Česko, Komentáře

V tomto okamžiku nejčtenější