Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Audio: Dvacet tisíc slov o Izraeli a Palestině od Petra Koubského (2. část)

Poslechněte si druhý díl audioverze textu Petra Koubského, který sepsal výklad konfliktu mezi Izraelci a Palestinci. Článek pro vás načetl Jakub Jelínek.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Petr Koubský se v textu Izrael a Palestina. Dvacet tisíc slov, díky nimž pochopíte konflikt, který nemá obdobu pokouší o vysvětlení nejsložitějšího konfliktu současného světa. Jeho dějiny vypráví společně s životními osudy Benjamina Netanjahua, izraelského premiéra a muže, který má teď největší moc ovlivnit, jak se vyhrocený spor bude dál vyvíjet.

Článek si kromě webu Deníku N můžete přečíst také v tištěné verzi –⁠ v magazínové podobě ho najdete na našem e-shopu, a nyní si ho můžete i poslechnout.

O audioverzi, která má zhruba tři hodiny a jejíž druhý díl vám nyní nabízíme, se postaral Jakub Jelínek. Student alternativního a loutkového herectví na DAMU se narodil v Plzni, odkud po maturitě na osmiletém gymnáziu odešel do Prahy. Začínal u amatérského studentského divadla a kurzů improvizace, dnes jej můžete vidět v divadlech D21, Pomezí, Chemickém divadle nebo v řadě audiovizuálních děl.

Třetí díl najdete zde.

Text Petra Koubského o izraelsko-palestinském konfliktu svým rozsahem a šíří záběru připomíná obsáhlédějiny Ukrajinydějiny Ruska, které jsme vám nabídli v reakci na ruskou invazi na Ukrajinu. Také tyto texty najdete na webu Deníku N ve verzi k poslechu.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište na editori@denikn.cz.

Izrael

Palestinská území

Svět

V tomto okamžiku nejčtenější