Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Zakladatel uzavřených pekáren Oh Deer Bakery chystá restart. Chce to zkusit i jinak

Nejradši mám bůček, směje se zakladatel populárních pražských pekáren Oh Deer Bakery Lukáš Vašek dotazu na oblíbenou pochoutku. Foto: Ludvík Hradilek, Deník N
Nejradši mám bůček, směje se zakladatel populárních pražských pekáren Oh Deer Bakery Lukáš Vašek dotazu na oblíbenou pochoutku. Foto: Ludvík Hradilek, Deník N

Zakladatel pekáren Oh Deer Bakery Lukáš Vašek se po uzavření své dosavadní sítě chystá znovu otevřít novou a jedinou pobočku. Pro Deník N popsal své začátky, kde ve svém podnikání udělal chybu, kolik stojí upéct jednu takzvanou kroblihu a jak chce podnikat v budoucnu.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Pražské pekárny pod názvem Oh Deer Bakery skončily v polovině prosince. Zakladatel sítě Lukáš Vašek se oddělil od svého společníka Davida Beránka a v budoucnu chce pod starou značkou otevřít jedinou pobočku. „Rozhodl jsem se to ukončit a udělat nové Oh Deer. Dělat to dál tak, jak jsem to víceméně vždycky zamýšlel,“ přiblížil své plány Vašek.

„Spouštěčem pro mě byly zprávy, které přicházely mailem a na sociálních sítích. Jejich společným jmenovatelem byla nespokojenost s produkty, které lidé znali, byla tam sestupná tendence,“ dodal Vašek. „Nechci zase něco stavět na zelené louce, to by bylo absolutně zbytečné.“ Se zavedenou značkou se tak trochu znovu vrací na start svého podnikání, které začal před více než šesti lety.

Předtím pracoval v nadnárodní korporaci, zajímal se o sociální sítě, PR a marketing. I kvůli tomu se rozhodl vytvořit vlastní značku. „To bylo hnacím motorem vlastně víc než samotný produkt,“ připouští Vašek. Tím byl takzvaný cronut – kříženec francouzského croissantu a amerického donutu, česky krobliha. S tím se podnikatel potkal při svých pobytech ve Spojených státech.

Vašek čekal, že pekařinu nebude těžké se naučit. A s odstupem uznává, že se mýlil. Pečení trénoval šest měsíců a své první produkty

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Jídlo a gastronomie

Podnikání

Praha

Rozhovory

Česko, Ekonomika

V tomto okamžiku nejčtenější