Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Pointa N: Inflace, protesty, drahota? Vládní tým hledá řešení, zatím našel nepřítele

Premiér Petr Fiala a jeho „pravé ruce“ po jeho pravici: mluvčí vlády Václav Smolka a na kraji tajemník František Cerha. Foto: Ludvík Hradilek, Deník N
Premiér Petr Fiala a jeho „pravé ruce“ po jeho pravici: mluvčí vlády Václav Smolka a na kraji tajemník František Cerha. Foto: Ludvík Hradilek, Deník N

Okolí premiéra Petra Fialy vytáhlo do boje proti nepříteli, který údajně pomáhá Andreji Babišovi. O pár hodin později přišla zpátečka, jenže pozdvižení už bylo na světě. A i po téměř dvou letech války na Ukrajině stojí za to vyhýbat se zobecňování.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Komentovaný souhrn středečního dění sepsal Tomáš Linhart.

Víme, kdo může za problémy této vlády

Chabá vládní komunikace. Nedostatečně rychle klesající inflace. Protesty lékařů. Protesty učitelů. Protesty odborů (a tváře proruské a dezinformační scény). Klesající preference vládních stran. Vysoké ceny energií. Vysoké ceny nutelly. Mohlo by se zdát, že kabinet má problémů až nad hlavu. Ale pozor, premiérovo okolí přišlo se spásnou myšlenkou.

Pokud za dva roky vyhraje volby Andrej Babiš, nebude si za to moct Fialova vláda sama, nýbrž vnější nepřítel. Blízký spolupracovník premiéra Petra Fialy se domnívá, že právě to je cílem (některých) českých novinářů. Na sociální síti X napsal:

Vyjádření premiérova tajemníka Františka Cerhy na síti X.

Výborná argumentační hra. Ale dobře, pokud na ni přistoupíme,

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Názor

Pointa N

Česko, Komentáře

V tomto okamžiku nejčtenější