Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Vlivná Praha stojí za Kalouskem, předsedkyni navzdory. „Kontaktovat ji nebudu,“ říká po hlasování Pospíšil

Europoslanec a náměstek pražského primátora Jiří Pospíšil. Foto: Gabriel Kuchta, Deník N
Europoslanec a náměstek pražského primátora Jiří Pospíšil. Foto: Gabriel Kuchta, Deník N

Deset dní před klíčovým jednáním o kandidátech TOP 09 do eurovoleb vstoupila do hry vlivná pražská organizace. Jednomyslně podpořila bývalého předsedu Miroslava Kalouska, proti jehož kandidatuře se vyslovila současná šéfka strany Markéta Pekarová Adamová.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

O stranických zástupcích na společné kandidátce Spolu rozhodne 14. prosince 39členný výkonný výbor. Pražská organizace, kterou vede náměstek pražského primátora a europoslanec Jiří Pospíšil, v něm má hned šest zástupců. Ti mají pro Kalouska zvednout ruku.

Není však pravděpodobné, že to všichni udělají. Členkou pražské organizace je totiž i předsedkyně strany Pekarová Adamová, která Kalouskově nominaci nakloněna není.

Právě mezi Pekarovou Adamovou, Kalouskem a Pospíšilem došlo kvůli jménům na společnou kandidátku podle informací Deníku N k

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Česko

V tomto okamžiku nejčtenější