Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Když jsi úspěšný, nemůžeš být smutný, tvrdili mu. Seriál o zpěvákovi Robbiem Williamsovi ukazuje temnou stranu úspěchu

Robbie Williams má za sebou turbulentní životní cestu. Foto: Netflix
Robbie Williams má za sebou turbulentní životní cestu. Foto: Netflix

Depresi mu poprvé diagnostikovali, když mu bylo 22 let, ale nikdo z jeho okolí to nebral vážně. Čtyřdílná dokumentární minisérie Robbie Williams ukazuje, jak tlak showbyznysu vyústil ve zpěvákovy záchvaty paniky přímo na pódiu.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Před dvaceti lety byl největší hvězdou britského popu, ale pak jeho kariéra začala upadat. Ptáte se, co se se zpěvákem Robbiem Williamsem stalo? Odpověď naleznete v novém dokumentárním seriálu z dílny Netflixu. Ten ukazuje, že za jeho ústupem ze slávy nebyl nedostatek kreativity, ale vážné psychické problémy.

Nekonečný mejdan

Pro jeho publikum bude tato skutečnost obrovskou novinkou. Místy je doslova šokující sledovat tohoto pohodáře, jak padá do propasti své duše.

Dokumentární seriál s jednoduchým názvem Robbie Williams je dalším filmovým příběhem, který otevírá problematiku duševního zdraví hudebních hvězd.

Před časem jsme mohli sledovat Williamsova mladšího kolegu Lewise Capaldiho, jak bojuje s příznaky Tourettova syndromu a se záchvaty paniky. Čtyřdílná minisérie však přistupuje k této tematice poněkud jinak.

Sledujeme devětačtyřicetiletého zpěváka, který se přes bohatý archivní materiál vrací do vlastní minulosti a komentuje její zlomové okamžiky. Navzdory enormním úspěchům mu to není příjemné. Jsou momenty, kdy

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Dokument

Hudba

Televize

Kultura

V tomto okamžiku nejčtenější