Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Tipy na nejlepší kulturní dárky pod stromeček a na aktuální místa, kam pro ně vyrazit

Antonie Formanová pózuje s batohem z banneru Evy Koťátkové. Foto: Vzlet
Antonie Formanová pózuje s batohem z banneru Evy Koťátkové. Foto: Vzlet

S nástupem adventu se nebezpečně přibližují i dárkové vánoční orgie. Pokud nevíte, čím své bližní podarovat, nabízíme pár tipů z kulturní sféry. Je libo autorský tisk Krištofa Kintery, obraz Michala Škapy nebo batoh od Evy Koťátkové?

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

První adventní neděle bude v Pragovka Gallery patřit vánočnímu ArtFéru. 3. prosince si budou návštěvníci moci od 13 do 18 hodin zakoupit originální umělecká díla přímo od rezidentů Pragovky a dalších vybraných umělců mladé a střední generace a zároveň je tak podpořit. Vánočního ArtFéru se zúčastní na tři desítky umělců, a je to tak originální možnost, jak zároveň investovat do současného umění a pořídit nevšední vánoční dárky.

Na ty ale můžete narazit i na dalších předvánočních designových a uměleckých marketech a na stránkách kulturních a uměleckých institucí, divadel, či kin.

Velmi podařenou kolekci má na svém e-shopu třeba

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

live!

Kultura

V tomto okamžiku nejčtenější