Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Vývoj bojů (645. den): Únava z Ukrajiny? Na setkání NATO zaznívalo, že vyčerpané je spíš Rusko

Americký ministr zahraničí Antony Blinken (vlevo) uklidňoval šéfa ukrajinské diplomacie Dmytra Kulebu, že Západ stojí za Ukrajinou. Foto: Saul Loeb, ČTK / AP
Americký ministr zahraničí Antony Blinken (vlevo) uklidňoval šéfa ukrajinské diplomacie Dmytra Kulebu, že Západ stojí za Ukrajinou. Foto: Saul Loeb, ČTK / AP

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

  • Tlačí Západ na jednání? Spekulace přinesl německý bulvár Bild.
  • Jak na ně reagovali politici na setkání států NATO a Ukrajiny.
  • Ukrajina a NATO k sobě mají blízko jako nikdy předtím.
  • Mapa dne: Rusové tvrdí, že dobyli Chromove, zatím chybí důkazy.
  • Video dne: Ruský voják se holí brání útoku FVP dronu.

Informace v tomto textu jsou shrnutím událostí za středu 29. listopadu. Situace na některých místech už může být jiná.

Únava z války na Ukrajině se na Západě nedá přehlédnout. Není to jen o nedávném volebním vítězství nizozemského radikála Gerta Wilderse, který podobně jako Robert Fico na Slovensku nepovažuje válku na Ukrajině za „náš problém“.

Ukrajinská protiofenziva nepřinesla velký zlom a v západních médiích se stále častěji objevují zprávy o tom, jak se západní představitelé snaží tlačit na Kyjev, aby byl připravený na ústupky a začal s Ruskem jednat o míru.

Něco, co je pro Ukrajince, kteří bojují o každý metr svého území, stále nepřijatelné.

Přesto těchto hlasů přibývá. Nejnověji se objevila neověřená teorie v německém bulvárním deníku Bild. Ten cituje nejmenovaný vládní zdroj, podle kterého se americký prezident Joe Biden a německý kancléř Olaf Scholz snaží nepřímo dotlačit Volodymyra Zelenského k jednáním s Ruskem.

Mají na to jít tak, že

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Ruská válka na Ukrajině

Vývoj bojů

Komentáře, Svět

V tomto okamžiku nejčtenější