Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Podnikatel vystupoval v médiích jako odborník na investice do zlata, zůstaly za ním milionové dluhy

Poškození věřitelé se svého zlata nedočkali, ilustrační snímek. Foto: Josef Horázný, ČTK
Poškození věřitelé se svého zlata nedočkali, ilustrační snímek. Foto: Josef Horázný, ČTK

Již druhému insolvenčnímu návrhu čelí společnost TrustWorthy Investment Holding podnikatele Michala Spurného. Její věřitelé se obracejí na soudy a chtějí vrátit vložené peníze. Finanční problémy se přitom přelévají i do dalších částí Spurného podnikání.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Michal Spurný v médiích vystupuje jako odborník na investice do zlata. Loni v Českém rozhlase představil svůj projekt, který se zabýval recyklací drahého kovu ze staré elektroniky. „Vzhledem k současné inflaci se snažíme informovat, kde lidé mají nějaký majetek – stačí se podívat do šuplíku, do garáže či sklepa,“ řekl tehdy podnikatel veřejnoprávnímu médiu.

Spurný je v článku představen jako předseda představenstva společnosti TrustWorthy Investment Holding SE, kterou dodnes vede a vlastní. Firma od začátku týdne čelí insolvenčnímu návrhu. Neděje se tak přitom poprvé. Už před několika týdny bývalí zaměstnanci na podnikateli vymáhali nevyplacené mzdy. Spurný je ale nakonec uhradil.

Teď firma čelí většímu problému. O své peníze se v rámci insolvence přihlásil

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Podnikání

Ekonomika

V tomto okamžiku nejčtenější