Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Sněmovna schválila rozpočet, Fiala se vložil do roztržky mezi Babišem a Stanjurou

Premiér Petr Fiala z ODS a bývalý předseda vlády Andrej Babiš z hnutí ANO. Foto: Gabriel Kuchta, Deník N
Premiér Petr Fiala z ODS a bývalý předseda vlády Andrej Babiš z hnutí ANO. Foto: Gabriel Kuchta, Deník N

Než Sněmovna schválila nejdůležitější zákon roku, státní rozpočet, došlo k incidentu mezi lídrem opozičního hnutí ANO Andrejem Babišem a ministrem financí Zbyňkem Stanjurou z ODS. Do hádky se zapojil i premiér Petr Fiala (ODS). Skončilo to křikem.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Od středečního dopoledne se opoziční i koaliční poslanci pouštěli do slovních výpadů. Po několika hodinách debat se tato atmosféra krátce před osmou hodinou večer vyostřila natolik, že místopředsedkyně dolní komory Olga Richterová (Piráti) jednání na několik minut přerušila a šla uklidňovat neshody mezi předsedou vlády Petrem Fialou (ODS) a ministrem financí Zbyňkem Stanjurou na jedné straně a expremiérem a lídrem ANO Andrejem Babišem na druhé.

Pan Stanjura mě tady chce fyzicky napadnout asi venku,“ řekl doslova Babiš u řečnického pultíku, když se roztržka uklidnila.

„Nemají argumenty, používají osobní urážky a věci, které do politiky v demokratické zemi opravdu nepatří,“ komentoval později vypjatou situaci na tiskové konferenci Fiala.

Incident odstartoval

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Andrej Babiš

Praha

Sněmovna

Veřejné finance

Vláda Petra Fialy

Česko

V tomto okamžiku nejčtenější