Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Politice rozhněvaných mužů se dá bránit jediným způsobem

Rozhněvaný muž Robert Fico. Foto: Tomáš Benedikovič, Denník N
Rozhněvaný muž Robert Fico. Foto: Tomáš Benedikovič, Denník N

Komentář Evy Mošpanové: Slovenský premiér Robert Fico během návštěvy Prahy naznačil, jak vypadá politika rozzlobeného muže. Ne že bychom to v Česku neznali, důležitější je ale ještě jiná věc. Někdy nejde politice hněvu zabránit. V takovém případě je dobré být připravený na to, až přijde.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Jestli mě v politice něco opravdu hluboce znepokojuje, pak jsou to rozzlobení muži. Ne ti, kteří vřískají, hrozí nebo urážejí všechny kolem sebe. Jejich záchvaty zlosti jsou možná časté a hlasité, ne však hlubší než povrchová rána. Mluvím o mužích ve velice specifické situaci.

Mimochodem, omlouvám se, toto je text o mužích, ženy v něm chybějí. Nějaká by se zajisté našla, jako celek ale ženy v této kategorii nemají velké zastoupení. Můžeme spekulovat, zda jsou vnitřní nastavení a motivace žen jiné. Suchou a méně zajímavou pravdou ale je, že pro ženy je stále ještě obtížnější dostat se do politiky, natož do nejvyšších pozic.

Mluvím o mužích, kteří si v sobě nesou hluboký hněv a zášť. Těch, kteří pouze nemluví, ale konají.

Spojuje je jeden – pro jejich aktuální život nejspíš zcela určující – zážitek. Zkušenost s

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Názor

Komentáře

V tomto okamžiku nejčtenější