Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Policie si pozvala exministra Němce. Zajímá se o jeho večeři s Rakušanem

Exministr spravedlnosti Pavel Němec na fotce z roku 2006. Foto: ČTK / Štěrba Martin
Exministr spravedlnosti Pavel Němec na fotce z roku 2006. Foto: ČTK / Štěrba Martin

Vyšetřovatelé z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) se zajímají o to, co řešil vlivný advokát Pavel Němec na večeři s ministrem vnitra Vítem Rakušanem, europoslancem Stanislavem Polčákem (oba STAN) a šéfem VZP Zdeňkem Kabátkem.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Když ministr vnitra Vít Rakušan koncem září vysvětloval, proč používal šifrovaný telefon s aplikací Cryptocult, zmínil také exministra spravedlnosti Pavla Němce. S ním se totiž setkal na podzim 2021, a to ve společnosti šéfa VZP Zdeňka Kabátka a europoslance Stanislava Polčáka.

A právě na tuto schůzku se nyní Němce ptali vyšetřovatelé z NCOZ, potvrdily Deníku N tři zdroje blízké vyšetřování. Podle nich se policie vlivného advokáta Němce ptala na to, zda se v rámci večeře řešila

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Síť

Česko

V tomto okamžiku nejčtenější