Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Český slavík 2023: Jak dlouho ještě budeme v hlavním vysílacím čase poslouchat juchání normalizačních hvězd?

Zlatého slavíka v kategorii Zpěvačka získala Ewa Farna. Foto: ČTK / Říhová Michaela
Zlatého slavíka v kategorii Zpěvačka získala Ewa Farna. Foto: ČTK / Říhová Michaela

Glosa Ireny Hejdové: I čtyři roky po smrti získal značné množství hlasů v anketě Český slavík Karel Gott. Organizátoři je zneplatnili. Ale proč vlastně? Vždyť v této anketě o živou hudbu vůbec nejde. Páteční přímý přenos slavnostního večera byl trapnou připomínkou faktu, že české popmusic stále vládnou zombies normalizační éry se svými následovníky. S několika čestnými výjimkami.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

„Je to stejné jako loni. Ty hlasy mu stále chodí. Budou sice z hlavní ankety vyřazeny, ale z úcty k Maestrovi je zařadíme na závěr tabulky a počty zveřejníme,“ řekl Blesku zdroj ze zákulisí ankety. „Je to tak symbolické, že v anketě zůstává,“ dodal.

Ano, je to symbolické. Karel Gott je rekordmanem ankety, vyhrál ji celkem dvaačtyřicetkrát. Loni, tedy tři roky po smrti, skončil na stém místě, letošní pořadí zesnulého zpěváka během večera organizátoři nezveřejnili.

Za jakéhosi Gottova nástupce bulvární média obvykle označují Marka Ztraceného, který je ale co do síly charismatu či pěveckého projevu spíše Karlem Gottem z Wishe. Zlatého slavíka v kategorii zpěváků vyhrál loni i předloni, letos tak

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Hudba

Kultura

V tomto okamžiku nejčtenější