Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Nejlepší knihy roku: Jak své hlasování zdůvodňují Kateřina Tučková, Jiří Pehe nebo Martin Baxa

Druhý ročník ankety Knihy roku Deníku N ve výloze pražského knihkupectví Academia. Foto: Ludvík Hradilek, Deník N
Druhý ročník ankety Knihy roku Deníku N ve výloze pražského knihkupectví Academia. Foto: Ludvík Hradilek, Deník N

Knihy roku Deníku N jsou tady. Do finále postoupilo sedm titulů z oblasti beletrie a deset z oblasti literatury faktu. Osobnosti, které pro konkrétní tituly hlasovaly, jsme oslovili, aby napsaly, proč si z letošních knih vybraly právě tyto jako ty vůbec nejzajímavější.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Beletrie:

Srdcovka – Štěpánka Jislová, Paseka

Na rozkvětu české komiksové scény mají v posledních letech velikou zásluhu autorky, jež jsou schopny výtvarně zpracovat vlastní scénáře. K nim vedle Lucie Lomové a Kateřiny Čupové patří také Štěpánka Jislová. V grafickém románu Srdcovka se rozhodla odvyprávět autobiografický, čtenářsky atraktivní příběh komplikovaného vztahu, definitivně se vypořádat s dávným traumatem a 

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Knihy roku

Literatura

Kultura

V tomto okamžiku nejčtenější