Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

„O tom nerozhoduje předsedkyně.“ Kalousek chce do eurovoleb, vymezil se vůči Pekarové Adamové

Miroslav Kalousek. Foto: Ludvík Hradilek, Deník N
Miroslav Kalousek. Foto: Ludvík Hradilek, Deník N

Exministr financí a bývalý předseda TOP 09 Miroslav Kalousek je připraven kandidovat do Evropského parlamentu. Napsal to na sociální síti X s tím, že získal řadu nominací z regionů. O kandidátech musí rozhodnout výkonný výbor strany, která jde do voleb v rámci koalice Spolu.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

O kandidatuře Miroslava Kalouska do eurovoleb se spekuluje řadu měsíců, sám exministr Deníku N řekl už na konci března, že tento krok zvažuje. Vlastní stranu i voliče však stále nechával v nejistotě.

Dnes však na sociální síti X oznámil, že jej mile překvapilo množství nominací z regionálních organizací TOP 09, které jej do voleb chtějí vyslat. „Je to masivní projev důvěry, který nelze odmítnout,“ napsal Kalousek.

„Přijímám proto tyto nominace a jsem připraven kandidovat. Respektuji, že o tom však musí rozhodnout výkonný výbor mé strany. Takže čert ví, jak to dopadne. Třeba jsou tu závazky, o kterých nic nevím,“ doplnil.

Na dotaz Deníku N, co těmi závazky myslí

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Volby do Evropského parlamentu

Česko

V tomto okamžiku nejčtenější