Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Akční hrdina volá po lásce. Film Sly ukazuje tajemství fenoménu Sylvestera Stallonea

Záběr z filmu Sly. Foto: Netflix
Záběr z filmu Sly. Foto: Netflix

Dokumentární biografie Sly, premiérovaná v listopadu na Netflixu, nabízí nový pohled na zrod amerického hrdiny Sylvestera Stallonea. A také na to, jak jej ovlivnilo nepřijetí jeho otce. Stalloneův otec se vždy pokoušel zabránit rozvoji synových schopností, které by mohly předstihnout ty jeho.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Zřejmě jste to nevěděli, ale Sylvester Stallone se místo herce mohl stát profesionálním hráčem koňského póla. Už jako teenager byl v tomto sportu celkem zdatný a registrovali ho i na národní úrovni.

Při jednom ze zápasů ale jeho otec vběhl na hrací plochu a – rozzuřený jeho slabším výkonem – strhl syna ze sedla. Stallone junior se po tomto incidentu rozhodl už nikdy na koně nevylézt.

A když si po letech přece jen chtěl rekreačně zahrát, jeho otec, který se zápasu také zúčastnil, do potomka úmyslně vrazil tak, že opět skončil na zemi. V té době už slavný herec definitivně pověsil otěže na hřebík.

Mohlo by se zdát, že tato kariérní epizoda je v životě filmového prominenta jen okrajovou perličkou. V aktuální filmové biografii Sylvestera Stallonea Sly (Netflix) však hraje klíčovou roli.

Ukazuje totiž, že superhrdinové nevstupují na scénu jen proto, aby zachraňovali svět. Někdy potřebují zachránit především

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Film

Televize

Kultura, Sport

V tomto okamžiku nejčtenější