Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Požádal Dodi Dianu večer před smrtí o ruku? Co je pravda, a co lež v nové sérii seriálu Koruna

Herečka Elizabeth Debicki jako princezna Diana v šesté sérii seriálu Koruna. Foto: Netlix
Herečka Elizabeth Debicki jako princezna Diana v šesté sérii seriálu Koruna. Foto: Netlix

Zjišťovali jsme, jak se fikce seriálu Koruna (Crown) liší od reality. Na Netflixu vyšly čtyři díly ze závěrečné, šesté série. Jaké jsou klíčové momenty, které se soustřeďují na období smrti princezny Diany?

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Tento článek obsahuje spoilery; nečtěte jej, pokud jste šestou sérii Koruny ještě neviděli.

Čím více se přibližoval seriál Koruna (Crown) k současnosti, tím nejasnější se stávala hranice mezi tím, co se skutečně stalo, a co je jen fikce.

Seriál Petera Morgana byl od svých začátků představován jako zdramatizovaný pohled na události, které se děly v britské královské rodině. Kritika se většinou opírala o to, že diváci mají problém rozlišit mezi skutečnostmi, k nimž docházelo v dynastii Windsorových, a tím, co si dotvořili tvůrci populárního seriálu vysílaného na streamovací platformě Netflix.

Už při předešlé, páté řadě se objevily žádosti o to, aby seriál obsahoval upozornění, že jde o fikci, což Netflix odmítl. O to důležitější by to bylo v případě poslední série, která

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Británie

Seriály

Televize

Kultura

V tomto okamžiku nejčtenější