Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Advokát žádá od klientů „z muslimských států“ odsouzení Hamásu. Neetické a diskriminační, hodnotí expert

Advokát svůj postup obhajuje i kritizovaným verdiktem Ústavního soudu z roku 2019. Ilustrační foto: ČTK
Advokát svůj postup obhajuje i kritizovaným verdiktem Ústavního soudu z roku 2019. Ilustrační foto: ČTK

Brněnský advokát David Záhumenský na svůj web napsal, že „klienty z muslimských států“ přijímá pouze za podmínky, že odmítnou útok Hamásu na Izrael. Podle ústavního právníka Jiřího Přibáně je tento přístup diskriminační a protiústavní. Záhumenský se brání, že tím pouze vyjadřuje osobní postoj.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

„Klienty z muslimských států přijímá advokátní kancelář pouze tehdy, pokud v e-mailové komunikaci potvrdí, že nesouhlasí s postupem Hamásu v Izraeli a s podporou, jíž se Hamásu dostává ve světě, a v tomto prohlášení uvedou, že postup Hamásu odporuje všem normám, které by měly platit v 21. století. Pokud klient nebude chtít nic podobného prohlásit, doporučím mu několik jiných advokátů,“ píše advokát na svých internetových stránkách.

„Tu podmínku jsem tam dal samozřejmě proto, abych

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Izrael

Justice

Lidská práva

Náboženství

Ústavní soud

Česko

V tomto okamžiku nejčtenější