Deník N

Notes: Vládní škrty, tajemná hradní analýza i úmrtí nejmrzutější kočky světa

Držák na noviny © Libor Stejskal. Foto: Deník N
Držák na noviny © Libor Stejskal. Foto: Deník N

České hokejisty čeká pátý zápas na mistrovství světa v Bratislavě, zbytek se už těší na klidný víkend. Než se rozprchneme do přírody nebo jinam, dejme si ještě rychlý přehled dne. Dnešní souhrn namixoval Jan Tvrdoň.

Žádali téměř 91 milionů korun, dostali pouze něco přes 17. Praha se potýká s problémem chybějících peněz na sociální práci. Není jediná. Ministerstvo práce a sociálních věcí rozdělilo letos v této kategorii o polovinu méně peněz než loni. A obce se obávají důsledků. Eva Mošpanová zmapovala obavy obcí, že nebudou peníze na sociální služby. Z toho by mohlo být ještě mrzení.

Asi jste už zachytili zprávu, že Marie Benešová zpracovala analýzu, že lze v Česku objednat trestní stíhání. V posledních týdnech je kolem toho hodně tanců, Benešová tvrdí, že jde o „oponentní zprávu“, a ne o analýzu. Další střípek do mozaiky „analýza Benešové“ přináší kolega Jakub Zelenka.

Jana Ustohalová se vydala na východ Slovenska a přinesla rozsáhlou reportáž z jedné z romských osad. Chudoba, špatné vzdělání, nezaměstnanost… Velmi silná reportáž, dejte si ji. A pro změnu silný rozhovor. Renata Kalenská vyzpovídala nejstaršího českého skauta Hroznýše.

Po teroristických útocích na Novém Zélandu, kdy útočníci zavraždili desítky lidí v mešitách, se na českých sociálních sítích začaly objevovat prohlášení, která útok relativizovala nebo schvalovala. Lukáš Prchal nyní zjistil, že státní zástupce navrhl obžalovat prvního člověka, který je stíhán za schvalování teroristického útoku.

Chystáme pro vás překvapení. 🙂 Americký deník Jany Ciglerové a vědecké texty Petra Koubského patří mezi nejoblíbenější kusy Deníku N. Rozjíždíme crowdfunding na jejich dvě knihy a myslím, že se je na co těšit.

Co si přečtete v pondělním vydání Deníku N

  • Novinky kolem mýta
  • Rozhovor s expertem na kyberbezpečnost
  • Reportáž z komunity drogově závislých
  • A mnoho dalšího…

    Tento článek je exkluzivní obsah pro předplatitele Deníku N.

Notes

Nezařazené

V tomto okamžiku nejčtenější