Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Česko jako první na světě zmrazilo ruské nemovitosti. Rusko nesmí nakládat ani s nájemným. Ambasády se to netýká

Ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti) Foto: Ludvík Hradilek, Deník N
Ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti) Foto: Ludvík Hradilek, Deník N

Vláda rozhodla, že Česko zmrazí ruský státní majetek. Ruská federace tak nesmí nakládat s nemovitostmi, které má v České republice. Nájemné z desítek pražských bytů budou nájemníci smět platit pouze na zvláštní účet, ke kterému nebude mít Rusko přístup.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Česká vláda přidala na národní sankční seznam ruskou vládní agenturu Goszagransobstvennost. Tedy vládní agenturu, která spravuje ruské nemovitosti po celém světě a spadá přímo pod ruského prezidenta Vladimira Putina.

„Goszagransobstvennost je součástí ruské federální ekonomiky a jedná v její prospěch,“ píše se v českém národním sankčním seznamu, který spravuje ministerstvo zahraničí.

„Z příjmů této právnické organizace je financován ruský režim, který vraždí civilisty na Ukrajině,“ řekl po jednání vlády ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti).

Právě kvůli tomu, že agentura je nyní na sankčním seznamu, dojde

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Ruská válka na Ukrajině

Rusko

Ruský vliv v ČR

Sankce proti Rusku

Vláda Petra Fialy

Česko

V tomto okamžiku nejčtenější