Jak Alexandr Vondra řešil sudetskou krizi v porevolučním Československu

Spisovatel a jeden z nejviditelnějších členů Českého klubů skeptiků Sisyfos Leoš Kyša svým nejnovějším románem Sudetenland vykročil z ranku akční sci-fi a fantasy literatury, kde si vydobyl výrazné postavení. Opustil kvůli tomu také svůj pseudonym František Kotleta a vydal se pod vlastním jménem k zatím nejosobnější a nejosobitější próze. Ta už teď sbírá nejen čtenáře, ale také většinou uznalé ohlasy.
Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.
Sudetenland budí největší rozruch rámováním kriminálního příběhu alternativní historií, s níž si Kyša s rozkoší milovníka moderních dějin pohrává.
Vyšetřování vraždy bývalého gestapáka novinářem Danielem Lichkem je vsazeno do času krátce po listopadu 1989, ale do Československa, v němž po válce nedošlo k vyhnání většiny Němců.
„Bylo to jenom rozhodnutí předsedy vlády Zdeňka Fierlingera, který v rámci velkého plánu ekonomické stabilizace pohraničí a národního usmíření snížil