Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Vondrák se uměl postavit Babišovi, vysvětluje šéfka moravskoslezských Starostů společnou kandidátku

Místopředsedkyně hnutí STAN a šéfka krajského výboru v Moravskoslezském kraji Michaela Šebelová. Foto: Gabriel Kuchta, Deník N
Místopředsedkyně hnutí STAN a šéfka krajského výboru v Moravskoslezském kraji Michaela Šebelová. Foto: Gabriel Kuchta, Deník N

„Budeme cílit na voliče Petra Pavla,“ říká poslankyně a šéfka hnutí STAN v Moravskoslezském kraji Michaela Šebelová. V rozhovoru vysvětluje, proč bude lídrem krajské kandidátky právě bývalý hejtman ANO Ivo Vondrák, kdo další z bývalých členů Babišova hnutí bude kandidovat a zda toto rozhodnutí neohrozí výsledky Starostů v kraji.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

V Moravskoslezském kraji jste ohlásili společnou kandidátku hnutí STAN s bývalým hejtmanem Ivem Vondrákem a jeho spolupracovníky z krajského zastupitelského klubu OK (Otevření a konstruktivní). Vondrák, který má být lídrem celé kandidátky, sice po kritice Andreje Babiše z ANO odešel, dlouhodobě však patřil k nejvýraznějším tvářím celého hnutí. Není to pro STAN, který se dlouhodobě vůči ANO vymezuje, problematický krok?

To jsme samozřejmě diskutovali nejen v rámci našeho hnutí v kraji, ale i v předsednictvu. Je potřeba si uvědomit, že Ivo Vondrák už není členem hnutí ANO, to zaprvé. A taky se jako jeden z mála anebo možná jediný veřejně uměl postavit Andreji Babišovi a jasně říkal svůj názor.

Pro nás je ale absolutně zásadní, jakým způsobem

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Krajské a senátní volby 2024

Rozhovory

Česko

V tomto okamžiku nejčtenější