Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Dětští recenzenti doporučují: Knihy pro milovníky uzenin i pro ty, kdo se chtějí rozveselit

Ilustrace ke Speciálu o dětských knihách od jedenáctileté Mii a jedenáctileté Elly.
Ilustrace ke Speciálu o dětských knihách od jedenáctileté Mii a jedenáctileté Elly.

Kdo jsou nejlepší recenzenti dětských knih? Přece samy děti! Ač psaní čtenářských deníčků nepatří většinou k jejich nejoblíbenějším činnostem, osvědčují při něm často mnohem větší schopnost vystihnout to podstatné.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Enola Holmesová: Případ zlověstných kytic (Nancy Springer, Fragment, 2022)

Tuhle knihu jsem začala číst tak v půlce srpna a skončila na začátku října. Kniha se jmenuje Případ zlověstných kytic, protože neznámý člověk posílá paní Watsonové kytice, které znamenaly nebezpečí, smrt a spánek.

Tuto knihu bych pojmenovala Enola Holmesová: případ ztraceného doktora Watsona. Tento příběh se odehrává v Londýně v roce 1889. Je o detektivce Enole Holmesové, která zjišťuje, kde je doktor Watson a kdo poslal jeho ženě kytici, která naznačovala smrt.

Já i Enola jsme svědomité a empatické. Líbilo se mi, že příběh byl hodně dobrodružný a napínavý. Když jsem tuto knihu četla, vzpomněla jsem si na film na Netflixu, také to byla Enola Holmes, jen tam byl jiný případ. A ten film mě také moc bavil.

Není nic, co se mi na tom nelíbilo. Pasáž z knihy, která mi připomněla zážitek: „Stála jsem jako přikovaná.“ Připomnělo mi to, že docela často stojím jako přikovaná. Této knize bych dala 99/100 %.
Mia, 11 let

Čtenářský deník jedenáctileté Mii – Enola Holmesová.

Moje cesta do fantazie (Lenka Poláčková, Albatros, 2022)

Začátek čtení: 19. září, konec čtení: 24. září

Moc se mi líbí název, možná bych ho pojmenovala Totoro, protože

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Dětské knihy

Literatura

Kultura

V tomto okamžiku nejčtenější