Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Moravec proti novému řediteli ČT: střetli se kvůli stížnosti Klausova institutu

Václav Moravec. Foto: Ludvík Hradilek, Deník N
Václav Moravec. Foto: Ludvík Hradilek, Deník N

Nový generální ředitel České televize Jan Souček se dostal do střetu s moderátorem Václavem Moravcem. Rozbuškou byla stížnost Institutu Václava Klause, který kritizoval Moravcův výrok v rozhovoru pro slovenský Denník N.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Po několika týdnech ve funkci generálního ředitele ČT se Jan Souček ocitl v prvním vážnějším střetu s osobností zpravodajství a publicistiky.

Odstartovala ho stížnost Institutu Václava Klause na rozhovor, který slovenskému Denníku N koncem září poskytl moderátor Václav Moravec.

Rozhovor se týká mimo jiné slovenských voleb; Moravec upozorňuje na podobnost jejich pozdějšího vítěze a staronového premiéra Roberta Fica a některých českých politiků. Kromě expremiéra Andreje Babiše mluví rovněž o exprezidentovi Václavu Klausovi, který před volbami veřejně podpořil Fica a jeho stranu Směr.

„Je to zvláštní, protože Klaus byl pravicový politik a Fico se označuje za levicového politika,“ podotýká Moravec v rozhovoru.

Klausův institut nicméně pobouřila další odpověď, v níž moderátor

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Veřejnoprávní média

Česko

V tomto okamžiku nejčtenější