Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Politická Pointa N: Co mají společného Fiala, piráti a Kovářová?

Divadlo Járy Cimrmana? Podle senátorky Daniely Kovářové zrušit. Foto: Gabriel Kuchta, Deník N
Divadlo Járy Cimrmana? Podle senátorky Daniely Kovářové zrušit. Foto: Gabriel Kuchta, Deník N

Mysleli to dobře, ale dopadlo to jako vždycky. Jde sice o třicet let starý výrok ruského politika Viktora Černomyrdina, ale pro tento týden vystihuje dění na české politické scéně.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Politické dění tohoto týdne shrnuje a komentuje Kateřina Frouzová.

Pirátská vnitrostranická „zabijačka“

Piráti si v pondělí odvolali Jakuba Michálka z republikového výboru. Michálek se naštval a o pár desítek minut později oznámil, že rezignuje na post předsedy poslaneckého klubu.

Lidé si všechno transparentně mohli číst na pirátských internetových stránkách, v jejich diskuzích a vzájemných – často i osobních – hádkách.

Ve straně si na pozadí sporu o to, jak velké demokratické pravomoci má mít členská základna, vyřizují staré neshody. Věnují se opět sami sobě místo toho, aby

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Andrej Babiš

Konsolidační balíček

Kulturní politika

Pointa N

Senát

Sněmovna

Vláda Petra Fialy

Česko, Komentáře

V tomto okamžiku nejčtenější