Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Třináct dětských knižních novinek (a jedna pro unavené matky), které se Ježíškovi mohou hodit

Čtení je třeba podporovat už od nejranějšího věku. Foto: Jonathan Borba, Unsplash
Čtení je třeba podporovat už od nejranějšího věku. Foto: Jonathan Borba, Unsplash

Záplava knih na knižních pultech (zvláště teď před Vánoci) je téměř paralyzující. Kterou vybrat dřív? Krom čtenářských deníčků našich dětských recenzentů nabízíme ještě pár redakčních tipů na to nejzajímavější, nejkrásnější nebo prostě jen nejzábavnější, čím se nakladatelé aktuálně dobývají do knihovniček vašich dětí.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Proč bydlíme za městem?

Peter Stamm, ilustrace Jutta Bauer, překlad Marta Eich, Albatros

Útlý překladový titul původem z Německa zdobí vkusné ilustrace Jutty Bauer (a řada rodičů ví, že vkusné ilustrace kupodivu u dětských knih zdaleka nejsou samozřejmostí). Poetické vyprávění imaginativně přibližuje rodinu, která se stěhuje na nejpodivuhodnější místa.

Bydlí ve městě (v domě s modrým světlem, kde tatínek četl čtvery noviny a maminka koupila tři židle), bydlí v autobuse, v lese, na střeše kostela, v tetiných houslích, v hotelu, v nikde i v

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Dětské knihy

Literatura

Kultura

V tomto okamžiku nejčtenější