Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Ekonomika klesne více, než se čekalo. V růstu brání i situace v Německu

Situaci v české ekonomice silně ovlivňuje její závislost na Německu. Foto: Adobe Stock
Situaci v české ekonomice silně ovlivňuje její závislost na Německu. Foto: Adobe Stock

Výkon české ekonomiky v letošním roce klesne, odhaduje ministerstvo financí. Pokles hospodářství odhaduje na půl procenta. Ekonomika by se tak propadla více, než se čekalo. Původně ministerstvo počítalo s poklesem o dvě desetiny procenta. Důvodem je hlavně spotřeba domácností, ale i problémy v evropské ekonomice.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Výkon české ekonomiky meziročně znovu poklesne, tvrdí makroekonomická prognóza ministerstva financí. Ta ještě před čtvrt rokem očekávala, že výkon tuzemského hospodářství letos klesne o dvě desetiny procenta. Situace v ekonomice se ale vyvíjí hůře, než se očekávalo. Pokles tak teď rezort odhaduje na úroveň půl procenta.

Hlavním důvodem je

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Česko, Ekonomika

V tomto okamžiku nejčtenější